Centrum Astoria

Centrum Astoria od 2007 roku funkcjonuje jako kompleks gastronomiczno- konferencyjny powstały na bazie wiekowej Astorii. O historii tego starego, bo datującego swoje powstanie na rok 1731 budynku, przypominają zawieszone na ścianach collage, ukazujące fragmenty burzliwej historii “Astorii” zwanej niegdyś Kamienicą Dworską. W wieku XVIII zamieszkiwana była ona głównie przez rzemieślników świadczących usługi na potrzeby Dworu Branickich. W pierwszych latach XX stulecia oraz w okresie międzywojennym funkcjonowały w niej wszystkie białostockie apteki: Ajzensztadta, Wilbuszewicza, Kuryckiego, Faberkiewicza, Frausztetera. W czasie drugiej wojny światowej budynek został poważnie zniszczony. Odbudowano go w latach 1946 – 1952 według projektu Stanisława Bukowskiego z przeznaczeniem na Restaurację “Ludowa”. Przez kolejne lata obiekt funkcjonował jako Restauracja Astoria.

Nowy image oraz atmosfera obiektu, profesjonalny zespół kelnerów oraz znakomita, wyrafinowania kuchnia powodują, że Centrum Astoria jest godnym polecenia miejscem na organizację wszelkiego rodzaju przyjęć i bankietów oraz konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych. Centrum Astoria słynie też z cateringu świadczonego na bardzo wysokim poziomie.

Nasz obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. 

Chcesz wiedzieć więcej?

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej działalności na profulu Facebook. Na naszym fanpage dowiecie się o nadchodzących wydarzeniach, weźmiecie udział w różnorakich konkursach. Do zobaczenia!

Centrum Astoria - jedyne takie miejsce

Facebook